Hi, what are you looking for?

Giga fm 105,4 | Ραδιοφωνικός Σταθμός | Ήπειρος | Ιωάννινα

Uncategorized

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα έληξε με 0-0

Ο Ατρόμητος κυριάρχησε στο παιχνίδι του με τον ΠΑΣ στο Περιστέρι αλλά η κλάση του Ταμπάση και η τύχη του στέρησαν το γκολ (0-0). Τρία δοκάρια για την ομάδα τουΝίκου Αναστόπουλου η οποία έφερε την τρίτη σερί λευκή ισοπαλία.Στα προηγούμενα δύο παιχνίδια του ο Ατρόμητος έμεινε μακριά από το γκολ διότι δεν δημιούργησε φάσεις. Στην αναμέτρηση με τον ΠΑΣ οι Περιστεριώτες όχι μόνο πάτησαν περιοχή αλλά βομβάρδισαν τον Ταμπάση,δυστυχώς γι’ αυτούς χωρίς αποτέλεσμα.Ειδικά στο ξεκίνημα οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. Πιάνοντας τον αντίπαλο από το…σβέρκο ο Ατρόμητος είχε δύο δοκάρια (αμφότερα με τον Μάντζιο) και τουλάχιστον άλλες δύο ευκαιρίες για να προηγηθεί και να απλοποιήσει την κατάσταση.Μετά το πέρας του πρώτου 20λεπτου ο μέχρι τότε αιφνιδιασμένος ΠΑΣ ισορρόπησε την κατάσταση κερδίζοντας μέτρα στο τερέν και μάλιστα πλησίασε στο γκολ με τον Κοροβέση στο 33′.Στην επανάληψη ο Αναστόπουλος φρέσκαρε τη μεσαία γραμμή του με τους Πίτου Γκαρσία και Ουντότζι, στο 61′ έκλεισε τις αλλαγές του με τον Ναπολεόνι και περίμενε ότι η μεγάλη πίεση θα έφερνε το πολυπόθητο γκολ. Τελικά αυτό που έφερε ήταν πολλές χαμένες ευκαιρίες και ένα ακόμη δοκάρι (72′ Ουντότζι) δείγμα του ότι αυτή η Κυριακή δεν ήταν η τυχερή ημέρα του Ατρομήτου.