ΤΡΕΧΟΝΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΟYΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ 2012 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΠΕ Ιωαννίνων  σε 438 από 478 Εκλογικά Τμήματα (91,63 %)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΑΣΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ4737
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ4265
ΠΑΝΤΟΥΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΧΡΗΣΤΟΥ3459
ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ3445
ΚΙΤΣΑΝΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ1532
ΦΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ1048
ΝΤΟΥΛΙΑ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ (ΠΕΡΣΗ) του ΟΡΕΣΤΗ1016
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ7904
ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ7307
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ – ΜΙΣΕΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ4589
ΣΙΑΚΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ4534
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ2862
ΜΗΤΡΟΚΩΣΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΑ) του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ1652
ΤΣΙΑΛΙΑΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ927
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του ΘΕΟΦΑΝΗ2323
ΤΣΟΥΜΑΝΗ ΟΛΓΑ (ΟΛΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ1770
ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ1746
ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ1482
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ882
ΤΣΩΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ512
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ511
ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ496
ΓΚΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ458
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ444
ΖΙΑΜΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΓΩ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ298
ΤΖΙΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ294
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ190
ΤΣΟΥΛΦΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ134
ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ Συνασπισμός της Αριστεράς
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ4449
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ2881
ΜΠΑΣΙΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ2557
ΚΑΣΤΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ1977
ΓΟΔΕΒΕΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ1570
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ1328
ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ1061
ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ – ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΣΙΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ19
Κόμμα Πειρατών Ελλάδας
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ247
ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΚΙΚΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΗΤΑ187
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΑΡΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ92
ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΩΤΣΑΔΑΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ4
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΠΟΥΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ284
ΒΟΥΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ98
ΣΙΑΡΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ82
ΜΑΛΕΣΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ69
ΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ57
ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΖΗΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ317
ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ260
ΑΣΠΡΟΥΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΩΜΑ250
ΛΕΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ201
ΣΥΝΔΡΕΒΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ165
ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ138
ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΓΙΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ129
ΚΚΕ (μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΡΑΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ129
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ107
ΡΑΠΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ95
ΚΟΥΤΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ71
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ67
ΜΠΟΥΤΣΟΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ38
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΟΛΙΟΥ ΞΑΝΘΗ του ΙΩΑΝΝΗ12
ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ9
Δημοκρατική Συμμαχία ΝΤΟΡΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ756
ΤΥΡΟΥ-ΟΥΖΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ619
ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ257
ΤΣΙΛΙΚΗ-ΛΕΦΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ238
ΚΩΣΤΑΜΕΝΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ214
ΔΕΒΕΛΕΓΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ206
ΓΕΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ189
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΚΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ63
ΚΟΥΡΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ42
ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ35
ΜΠΟΥΤΖΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ25
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΚΕΙΜ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ19
ΜΠΛΙΑΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ9
Δημοκρατική Αριστερά
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΣΚΟΠΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ1665
ΣΙΑΚΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ1047
ΣΟΦΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ623
ΖΑΨΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ594
ΓΚΟΓΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ492
ΜΑΤΙΚΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ415
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ353
Δράση – Φιλελεύθερη Συμμαχία (Δράση – Φιλελεύθερη Συμμαχία)
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ346
ΚΥΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ314
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ305
δημιουργία, ξανά!
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ443
ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ414
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΘΩΜΑ323
ΜΠΑΚΑΔΗΜΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΑΓΑΘΟΚΛΗ106
ΑΛΕΞΕΛΗΣ ΚΟΡΝΗΛΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ101
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΔΗΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ380
ΜΠΟΥΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ365
ΒΑΪΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ360
ΤΣΙΑΚΙΡΗΣ ΡΗΓΑΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ234
ΝΤΟΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΟΔΥΣΣΕΑ213
ΤΣΑΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ141
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΠΙΜΠΟΣ ΙΑΣΩΝΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ904
ΤΣΑΓΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ802
ΖΕΡΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ658
ΓΙΑΝΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ535
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ469
ΟΧΙ (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ)
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΑΒΒΑ193
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΧΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ2308
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ1781
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ1590
ΚΑΡΑΜΠΑΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ – ΜΑΡΘΑ (ΖΕΝΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ903
ΔΕΛΗΚΟΥΡΑ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ717
ΜΠΙΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ660
ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ307