ΒΟYΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΛΙΣΤΕΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΩΝ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

 

Υποψήφιος
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ – ΜΙΣΕΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΣΙΑΚΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΤΣΙΑΛΙΑΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΥΡΟΥ – ΟΥΖΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΚΟΛΟΚΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ

 

ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ Συνασπισμός της Αριστεράς

 

Υποψήφιος
ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΠΑΣΙΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΚΑΣΤΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΓΟΔΕΒΕΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ

 

Υποψήφιος
ΚΑΣΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ
ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΚΙΤΣΑΝΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
ΦΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΝΤΟΥΛΙΑ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ (ΠΕΡΣΗ) του ΟΡΕΣΤΗ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

 

Υποψήφιος
ΧΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΡΑΜΠΑΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ–ΜΑΡΘΑ (ΖΕΝΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
ΔΕΛΗΚΟΥΡΑ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ
ΜΠΙΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΟΥΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

 

Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

 

Υποψήφιος
ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του ΘΕΟΦΑΝΗ
ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΣΟΥΜΑΝΗ ΟΛΓΑ (ΟΛΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΤΣΩΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

 

Υποψήφιος
ΜΠΙΜΠΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΣΑΓΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΕΡΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Δημοκρατική Αριστερά

 

Υποψήφιος
ΣΚΟΠΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΙΑΚΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΟΦΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΓΚΟΓΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΑΤΙΚΑ (ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ) ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΙΝΗΜΑ

 

Υποψήφιος
ΧΩΡΑΒΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

 

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ

 

Υποψήφιος
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

 

ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

 

Υποψήφιος
ΓΚΙΚΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΗΤΑ

 

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ

 

Υποψήφιος
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

 

Υποψήφιος
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

 

Υποψήφιος
ΓΚΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
ΚΟΥΡΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΠΛΙΑΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΠΟΥΤΖΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

 

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ

 

Υποψήφιος
ΓΚΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ
ΖΙΑΜΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΓΩ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΤΖΙΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

 

ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ

 

Υποψήφιος
ΜΠΟΥΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΗΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΒΑΪΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ
ΝΤΟΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΟΔΥΣΣΕΑ
ΤΣΑΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

 

Υποψήφιος
ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΖΗΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΓΙΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ του ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΜΑΛΑΜΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΥΝΔΡΕΒΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

ΚΚΕ (μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

Υποψήφιος
ΓΡΑΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΟΥΤΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΜΠΟΥΤΣΟΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΡΑΠΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

δημιουργία, ξανά!

 

ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΖΙΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΚΥΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΤΑΜΒΑΚΟΛΟΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ