Hi, what are you looking for?

Giga fm 105,4 | Ραδιοφωνικός Σταθμός | Ήπειρος | Ιωάννινα

Ήπειρος

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Tae Kwon Do I.T.F. Παιδιών Κορασίδων 2012

Με επιτυχία διεξήχθη το Πανελλήνιο πρωτάθλημα TAE KWON-DO I.T.F.  Παμπαίδων-Παγκορασίδων και Παίδων-Κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Κερατσινίου στον Πειραιά στις 9-11 Νοεμβρίου 2012. Ο Αθλητικός Σύλλογος «ΠΡΩΤΕΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ» ( ΛΑΜΠΡΙΔΟΥ 4 ) συμμετείχε με 13 αθλητές και αθλήτριες κατακτώντας την Τέταρτη θέση στην γενική κατάταξη μεταλλίων. Συνολικά κατέκτησε 2 χρυσά και 2 αργυρά . Πιο συγκεκριμένα :

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές: ΤΣΙΟΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και ΚΥΡΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ .

Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές ΒΑΛΕΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ και ΓΚΑΡΑΝΕ ΑΝΤΩΝΙΑ.

Ήταν ένα πολύ κουραστικό πρωτάθλημα με πολύ μεγάλη συμμετοχή έντονο ανταγωνισμό και υψηλές απαιτήσεις .

Η ομάδα του Α.Σ.ΠΡΩΤΕΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ συμμετείχε μόνο με νέους αθλητές  για πρώτη φορά σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , χωρίς τους περσινούς πρωταθλητές και με πολύ λιγότερους αθλητές από άλλες χρονιές .Παρόλα αυτά κατάφερε για μια ακόμη φορά να είναι από τους κορυφαίους συλλόγους στην Ελλάδα .