ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΟYΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ 2012
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΠΕ Ιωαννίνων
σε 478 από 478 Εκλογικά Τμήματα (100,00 %)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΑΣΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ5378
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ5205
ΠΑΝΤΟΥΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΧΡΗΣΤΟΥ4190
ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ4122
ΚΙΤΣΑΝΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ1802
ΦΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ1231
ΝΤΟΥΛΙΑ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ (ΠΕΡΣΗ) του ΟΡΕΣΤΗ1210
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ9650
ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ8935
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ – ΜΙΣΕΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ5475
ΣΙΑΚΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ5315
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ3367
ΜΗΤΡΟΚΩΣΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΑ) του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ1973
ΤΣΙΑΛΙΑΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ1160
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του ΘΕΟΦΑΝΗ2738
ΤΣΟΥΜΑΝΗ ΟΛΓΑ (ΟΛΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ2210
ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ2025
ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ1781
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ1050
ΤΣΩΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ618
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ605
ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΚΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ576
ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ557
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ538
ΤΖΙΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ380
ΖΙΑΜΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΓΩ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ371
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ227
ΤΣΟΥΛΦΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ167
ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ Συνασπισμός της Αριστεράς
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ5344
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ3552
ΜΠΑΣΙΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ3113
ΚΑΣΤΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ2434
ΓΟΔΕΒΕΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ1960
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ1633
ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ1299
ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ – ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΣΙΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ21
Κόμμα Πειρατών Ελλάδας
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ291
ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΚΙΚΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΗΤΑ232
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΑΡΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ126
ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΩΤΣΑΔΑΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ5
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΠΟΥΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ313
ΒΟΥΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ110
ΣΙΑΡΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ107
ΜΑΛΕΣΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ82
ΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ65
ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΖΗΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ364
ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ306
ΑΣΠΡΟΥΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΩΜΑ295
ΛΕΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ229
ΣΥΝΔΡΕΒΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ197
ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΓΙΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ159
ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ158
ΚΚΕ (μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΡΑΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ154
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ124
ΡΑΠΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ113
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ84
ΚΟΥΤΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ84
ΜΠΟΥΤΣΟΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ46
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΟΛΙΟΥ ΞΑΝΘΗ του ΙΩΑΝΝΗ13
ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ9
Δημοκρατική Συμμαχία ΝΤΟΡΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ923
ΤΥΡΟΥ-ΟΥΖΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ741
ΤΣΙΛΙΚΗ-ΛΕΦΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ295
ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ281
ΚΩΣΤΑΜΕΝΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ266
ΔΕΒΕΛΕΓΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ243
ΓΕΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ242
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΓΚΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ79
ΚΟΥΡΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ51
ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ47
ΜΠΟΥΤΖΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ36
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΚΕΙΜ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ27
ΜΠΛΙΑΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ15
Δημοκρατική Αριστερά
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΣΚΟΠΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ1966
ΣΙΑΚΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ1233
ΣΟΦΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ739
ΖΑΨΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ676
ΓΚΟΓΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ657
ΜΑΤΙΚΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ542
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ476
Δράση – Φιλελεύθερη Συμμαχία (Δράση – Φιλελεύθερη Συμμαχία)
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ407
ΚΥΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ369
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ359
δημιουργία, ξανά!
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ600
ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ545
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΘΩΜΑ387
ΜΠΑΚΑΔΗΜΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΑΓΑΘΟΚΛΗ145
ΑΛΕΞΕΛΗΣ ΚΟΡΝΗΛΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ135
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΔΗΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ491
ΒΑΪΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ448
ΜΠΟΥΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ431
ΝΤΟΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΟΔΥΣΣΕΑ290
ΤΣΙΑΚΙΡΗΣ ΡΗΓΑΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ275
ΤΣΑΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ183
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΜΠΙΜΠΟΣ ΙΑΣΩΝΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ1061
ΤΣΑΓΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ969
ΖΕΡΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ853
ΓΙΑΝΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ677
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ596
ΟΧΙ (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ)
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΑΒΒΑ232
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
ΥποψήφιοςΣταυροί
ΧΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ2583
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ1935
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ1748
ΚΑΡΑΜΠΑΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ – ΜΑΡΘΑ (ΖΕΝΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ995
ΔΕΛΗΚΟΥΡΑ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ827
ΜΠΙΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ791
ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ