Με επιτυχίες ξεκίνησαν τις φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις τους στους διεθνείς στίβους της Κωπηλασίας οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Ιωαννίνων. Πρώτος αγώνας εκτός συνόρων ήταν η διεθνής ρεγκάτα που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο στη λίμνη Πιεντιλούκο της Ιταλίας, με τη συμμετοχή αθλητών από 20 χώρες.Όσον αφορά τους Γιαννιώτες κωπηλάτες, την καλύτερη εμφάνιση έκανε ο νεαρός και πολλά υποσχόμενος αθλητής του Ν.Ο.Ι. Γιάννης Ζήσης, ο οποίος κατέκτησε μαζί με τον Γ. Παπασακελαρίου το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα της Δικώπου άνευ των Εφήβων.
Πολύ καλή εμφάνιση έκανε στο Πιεντιλούκο και η έτερη αθλήτρια του Ν.Ο.Ι. που συμμετείχε με τα ελληνικά χρώματα στη ρεγκάτα, η Ελένη Διαμάντη, χωρίς ωστόσο να κατορθώσει αυτή τη φορά να ανέβει στο βάθρο. Μαζί με την Στ. Κουμπλή κατέλαβαν την έβδομη θέση στη Δίκωπο άνευ των Γυναικών.Συνολικά η νέα Εθνική Ομάδα Κωπηλασίας της χώρας μας κατέκτησε 13 μετάλλια στον αγώνα.
![](https://www.gigafm.gr/wp-content/uploads/2018/08/giga-το-μεγαλο-ραδιοφωνο-150x150.png)
![](https://www.gigafm.gr/wp-content/uploads/2021/01/giga-white-180.png)