Μεγάλη επιτυχία για την Ηπειρωτική Κωπηλασία! Οι δύο κωπηλάτες του Ναυτικού Ομίλου Ιωαννίνων, Γιώργος Τζιάλλας και Γιάννης Τσίλης καθώς επίσης και η Αλεξάνδρα Τσιάβου του Ναυταθλητικού Ομίλου Ηγουμενίτσας προκρίθηκαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου του 2012. Χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κατέκτησε η Αθλήτρια του Ναυταθλητικού Ομίλου Ηγουμενίτσας Αλεξάνδρας Τσιάβου και η Χριστίνας Γιαζιτζίδου στο σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η τετράκωπος των ανδρών με δύο Γιαννιώτες αθλητές του Ναυτικού Ομίλου τη πόλης: τον Γιάννη Τσίλη και τον Γιώργο Τζιάλλα μαζί με τους Γιάννη Χρήστου και Στέργιο Παπαχρήστο. Η Ελληνική συμμετοχή στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε με την πρόκριση του διπλού σκίφ ελαφρών βαρών των ανδρών που αποτελούν οι Παναγιώτης Μαγδανής και Λευτέρης Κόνσολας, στους Ολυμπιακούς αγώνες του Λονδίνου. Έτσι η Εθνική ομάδα επιστρέφει σήμερα Δευτέρα από τη Βιέννη στην Αθήνα με δυο μετάλλια στις αποσκευές της αλλά και τέσσερα εισιτήρια για την επερχόμενη Ολυμπιάδα.
![](https://www.gigafm.gr/wp-content/uploads/2018/08/giga-το-μεγαλο-ραδιοφωνο-150x150.png)
![](https://www.gigafm.gr/wp-content/uploads/2021/01/giga-white-180.png)