Με επιτυχία διεξήχθη το Πανελλήνιο πρωτάθλημα TAE KWON-DO I.T.F. Παμπαίδων-Παγκορασίδων και Παίδων-Κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Κερατσινίου στον Πειραιά στις 9-11 Νοεμβρίου 2012. Ο Αθλητικός Σύλλογος «ΠΡΩΤΕΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ» ( ΛΑΜΠΡΙΔΟΥ 4 ) συμμετείχε με 13 αθλητές και αθλήτριες κατακτώντας την Τέταρτη θέση στην γενική κατάταξη μεταλλίων. Συνολικά κατέκτησε 2 χρυσά και 2 αργυρά . Πιο συγκεκριμένα :
Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές: ΤΣΙΟΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και ΚΥΡΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ .
Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές ΒΑΛΕΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ και ΓΚΑΡΑΝΕ ΑΝΤΩΝΙΑ.
Ήταν ένα πολύ κουραστικό πρωτάθλημα με πολύ μεγάλη συμμετοχή έντονο ανταγωνισμό και υψηλές απαιτήσεις .
Η ομάδα του Α.Σ.ΠΡΩΤΕΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ συμμετείχε μόνο με νέους αθλητές για πρώτη φορά σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , χωρίς τους περσινούς πρωταθλητές και με πολύ λιγότερους αθλητές από άλλες χρονιές .Παρόλα αυτά κατάφερε για μια ακόμη φορά να είναι από τους κορυφαίους συλλόγους στην Ελλάδα .
![](https://www.gigafm.gr/wp-content/uploads/2018/08/giga-το-μεγαλο-ραδιοφωνο-150x150.png)
![](https://www.gigafm.gr/wp-content/uploads/2021/01/giga-white-180.png)