Hi, what are you looking for?

Giga fm 105,4 | Ραδιοφωνικός Σταθμός | Ήπειρος | Ιωάννινα

Αθλητισμός

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΣ ΑΡΗΣ (0-3), Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΓΣΙ 2Νέα ήττα για τη γυναικεία μας ομάδα αυτή τη φορά από τον ΑΡΗ Θεσσαλονίκης με 3-0 σετ. Η ομάδα των γυναικών δεν ξεκίνησε καλά το πρώτο σετ έκανε πολλά λάθη και συνδυασμό με τα πολλά χαμένα σέρβις ουσιαστικά έκανε ένα εύκολο δώρο στην ομάδα του ΑΡΗ δίνοντας το σετ με 17-25. Στο 2ο σετ αρχικά η ομάδα έδειχνε να είναι επηρεασμένη από το 1ο σετ. Στη συνέχεια η εικόνα βελτιώθηκε τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά και κατάφερε να ισορροπίσει το παιχνίδι και να περάσει μπροστά στο σκορ με 18-15. Στο σημείο αυτό λάθη και χαμένα σέρβις ουσιαστικά έδωσαν το σετ στο ΑΡΗ με 25-21. Στο 3ο σετ τα κορίτσια προσπάθησαν να είναι κοντά στο σκορ αλλά η καλά οργανωμένη άμυνα του ΑΡΗ δεν άφησε περιθώρια για ελπίδες.Έτσι το σετ πήγε υπέρ του ΑΡΗ με 25-21. Σε γενικές γραμμές η ομάδα μας έδειξε να βελτιώνεται αλλά χρειάζεται χρόνος και στήριξη από τον κόσμο της όλης προσπάθειας. Επόμενος αγώνας στη Δράμα το Σάββατο 9/11/2013.
Τα σετ(0-3): 17-25, 21-25, 21-25
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ(Ζαρκαλής): Μαγκλάρα, Λάγκα, Τσελίκη, Μπόζιου, Γιώτη(λ), Τσιλιού, Παππά, Μωραϊτίδου, Καραφουλίδου, Λεωνιδάκη, Τσαβδάρη, Εζινέλη(λ)
ΑΣ ΑΡΗΣ(Περτσιανλής): Κοσμά, Διαμαντή(λ), Πήττα, Μπουζνάκη, Καλανταρίδου, μέλκα, Ορολογοπούλου, Βελίκοβα, Γάτση, Κοτέογλου, Δαουτζόγλου, Μοδιώτη