Hi, what are you looking for?

Giga fm 105,4 | Ραδιοφωνικός Σταθμός | Ήπειρος | Ιωάννινα

Αθλητισμός

Ποδαρικό με νίκη για την Σάκκαρη στο Άμπου Ντάμπι

Με νίκη μπήκε στο 500άρι τουρνουά του Αμπου Ντάμπι η Μαρία Σάκκαρη, καθώς επικράτησε άνετα με 2-0 σετ της Ρωσίδας Αναστασία Ποταπόβα.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια επιβεβαίωσε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τον τίτλο του φαβορί που είχε, κατακτώντας το πρώτο σετ με 6-4, ενώ στο δεύτερο έκανε… περίπατο (6-2).

Αντίπαλος της 25χρονης Σάκκαρη στην επόμενη φάση θα είναι εκτός απρόοπτου η 17χρονη Αμερικανίδα, Κόρι Γκοφ, η οποία δεν προβλέπεται να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην 28χρονη Νορβηγίδα, Ουλράϊκ Εϊκερι.